Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що вилучення російської власності в Україні спричинить ланцюгову реакцію, від якої українська сторона не виграє.

«Я думаю, що ні в чиїх інтересах починати цю тяганину. Власність «Газпрому» - це не державна власність, й інших наших господарюючих суб'єктів. Ця ініціатива може спричинити за собою досить складну ланцюгову реакцію, від якої українська сторона не виграє», - заявив Лавров, повідомляє «УНІАН».

При цьому він заявив, що вилучення російської власності є неприйнятним.

«Коли відбувався поділ у рамках Радянського Союзу, вся власність, що була на території держав, які оголосили свою незалежність, залишалася у них.

Цей принцип застосуємо, на мій погляд, до будь-якої ситуації, коли відповідно до міжнародного права і вільного волевиявлення населення конкретної території відбувається оголошення про незалежність. Створюється нова держава, яка потім вільно приєднується до іншої держави», - сказав Лавров.

За його словами, юристи повинні розглянути претензії України.

Нагадаємо, в ході референдуму про статус Криму, який відбувся 16 березня, 96,77% жителів півострова підтримали його приєднання до Росії.

18 березня Росія, представники невизнаної Республіки Крим і Севастополя підписали договір про входження півострова до складу РФ.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна залишає за собою право компенсувати збитки за рахунок майна російського «Газпрому», якщо компанія спробує взяти під контроль родовища на шельфі Чорного моря, які були віддані в розробку великим міжнародним компаніям.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

992