Агітуючи за депозитний податок, Кабмін підтасовує статистику. Про це економіст Всеволод Степанюк заявив в ексклюзивному коментарі Forum'у. За словами експерта, заявляється, що вклади розміром понад 50 тис. грн становлять не більше 10% - але це стосується кількості внесків, а не їхньої частки в загальній сумі депозитів населення. «Якщо рахувати за сумою, то частка буде набагато більша за визначенням, тому що це великі й найбільші депозити», - акцентував він.

І в кожному разі навіть попередня заява про такий податок підриває ринок, продовжив аналітик. «З нього вже надходить інформація про зростання зняття банківських заощаджень, адже податок передбачається досить великий - 15-17%. Його введення знецінить прибутковість за гривневими депозитах, і хоча банки зараз підвищують ставки, довіри до банківської системи, що впала, цим не відновиш», - зазначив він.

Степанюк додав, що уряд хоче значно погіршити умови для вкладників, нівелюючи ті позитивні здобутки, які були зроблені в останні роки. «Навіть раніше за майже нульової інфляції і стабільного курсі гривні банки були змушені пропонувати 17-22% річних для гривневих заощаджень. Тепер же депозити в національній валюті можуть взагалі стати безглуздими для громадян», - нарікає фахівець.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

793