Пропозиція запровадити податок на депозити громадян - це економічна диверсія, заявив екс-голова Фонду держмайна Олександр Бондар в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами експерта, «він як економіст у шоці від такої пропозиції». «Крім політиканів-популістів, цю ідею не підтримає ніхто з людей, які розуміються на економіці. Є безліч аргументів «проти» і жодного «за», тим більше що держбюджет перебуває не в такому поганому стані», - сказав Бондар.

Більше того, продовжив він, якщо вірити статистиці Кабміну, то оподаткування відсотків за депозитами понад 50 тис. грн не дасть бюджету ніякого істотного приросту. «Це зовсім не ті заощадження, які потрібно оподатковувати, так можна підірвати довіру до банківської системи. Я здивований, що люди, які працювали в ній - новий глава Мінфіну Олександр Шлапак, Арсеній Яценюк - можуть пропонувати такі некомпетентні рішення. Поговоріть з будь-яким банкіром, він скаже, що в нинішній ситуації, коли продовжується відтік депозитів у зв'язку зі складною політичною ситуацією, запровадження податку на них веде до повного руйнування банківської системи», - нарікає фахівець.

По суті, додав він, пропонується подвійне оподаткування доходів. «Однак усі дійсно великі нелегальні кошти знаходяться за кордоном, переважно в офшорах та інших зонах пільгового оподаткування. Уряд захищає інтереси олігархів, але атакує абсолютно легальні доходи середнього класу», - наголосив Бондар.

За його словами, популярна точка зору, що в нинішніх непростих умовах критика уряду веде до підриву обороноздатності України. «Я в корені не згоден з такою постановкою питання. Якраз такі дії, як запровадження податку на доходи за депозитами, несуть загрозу національній безпеці країни», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує оподатковувати доходи від розміщених коштів сумою понад 50 тисяч грн на депозитних рахунках.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

875