Генеральна прокуратура України повинна дати правову оцінку діям представників Антикорупційного бюро, які проникли в приміщення державної архітектурно-будівельної інспекції. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у сказав експерт з питань правоохоронної системи Володимир Поліщук.

«В цьому випадку відповідну перевірку має провести прокуратура. Це буде внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Прокуратура перевірить, на якій підставі ці люди входили в державне приміщення, чи були у Тетяни Чорновол відповідні повноваження, як у керівника Антикорупційного бюро.

На його думку, українська прокуратура має дати правову оцінку подібним діям.

«Прокуратура повинна зробити висновки і повідомити про них громадськість. Так само як і в інших випадках, коли прості громадяни порушують закон. У тому числі з Олександром Пантелеймоновим - директором НТКУ. Прокуратура повинна відповісти на питання, що виникають після перевірки», - вважає він.

Нагадаємо, за фактом нападу на приміщення державної архітектурно-будівельної інспекції відкрито два кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 «Хуліганство» і ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю».

Нападники представилися співробітниками Антикорупційного комітету України.

«Вчора у приміщення державної архітектурно-будівельної інспекції зайшли люди в масках і камуфляжі і представилися співробітниками Антикорупційного комітету. Близько 18.00 на «102» надійшло повідомлення про те, що група осіб захопила праве крило на одному з поверхів. На місці було встановлено, що вони хочуть контролювати діяльність адміністративної будівлі і контролювати збереження будь-яких документів, які нібито повинні проходити у якомусь кримінальному провадженні», - розповіла начальник прес-служби ГУ МВС в м. Києві Ольга Білик.

При цьому, за її словами, у представників комітету не було судових приписів на здійснення будь-яких перевірок.

«Тому співробітники міліції звернулися до них і пояснили, що такі дії є протиправними. Вказавши на один із кабінетів, представники комітету заявили, що там зараз знищаться якісь папери і почали туди ломитися. Кабінет відкрили, а там два молоді хлопці-айтішники, які прокладали кабель. Злякавшись нападу, ці хлопці кинулися вниз по пожежній драбині, з другого поверху стрибнули на асфальт, але травм не отримали. Тільки сильно злякалися. Ніяких документів у тому кабінеті не було знайдено», - зазначила вона.

За її інформацією, в результаті переговорів міліціонери переконали представників комітету залишити будівлю.

У нападників вилучено всю зброю, яка у них була. За попередньою інформацією, там була і вогнепальна. Зараз це спрямовано на експертизу. Вони зняли маски, встановили їх особи та фактичне місце проживання, взяли пояснення, після чого будівлю звільнили. Цю інформацію внесло до Єдиного реєстру Печерське районне управління міліції», - резюмувала вона.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

699