Економічна частина Угоди про асоціацію з ЄС передбачає масштабні зобов'язання з боку Києва. Про це в ексклюзивному коментарі Forum'у заявив директор рейтингового агентства IBI-Rating Григорій Перерва.

Експерт нагадав, що європейські політики дуже прагматичні у своїх рішеннях і без очікуваної вигоди не виступали б за асоціацію з Україною. «В той час як наша країна отримує торговельні спрощення передусім сировинної продукції та напівфабрикатів, Євросоюз відкриває для себе новий різноплановий ринок збуту з досить об'ємним і платоспроможним попитом. Європейці якраз мають намір продавати нам промислові товари високого ступеня переробки, адже за ними у вітчизняних постачальників більш слабкі позиції», - зазначив він.

Перерва додав, що підвищення наявних стандартів до європейського рівня потребує значних інвестицій, а це може призвести або до закриття підприємств (модернізація яких економічно не виправдана), або до подорожчання їхньої продукції і, відповідно, падіння конкурентоспроможності.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсенія Яценюк заявив, що уряд відклав підписання економічного розділу Угоди про асоціацію з ЄС, «беручи до уваги переживання і побоювання, чи не призведе зона вільної торгівлі до негативних наслідків для індустріальних регіонів, а це в першу чергу Схід». 

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

819