Голова Антикорупційного комітету, журналістка Тетяна Чорновол обіцяє розібратися в інциденті, що стався в Державній архітектурно-будівельній інспекції, до приміщення якої зайшли озброєні люди в масках і камуфляжі, які представилися співробітниками Антикорупційного комітету, а також з їхньою агресивною поведінкою щодо журналістів. Про це Чорновол заявила у коментарі Forum'у.

«Я буду звичайно розбиратися. Я сама за фахом журналіст. Таких речей (напад на журналістів - Ред.) я не допускаю. Якщо це було насправді - я буду розбиратися», - сказала вона.

На уточнююче запитання, чи була у Чорновол розмова з її заступником Ярославом Гончаром, який був присутній на місці подій, вона відповіла: «Я розмовляла з ним учора. Він мене переконував, що конфлікт мав місце, але потім все було залагоджено. Все толерантно. І до пресі ставляться з повагою».

Чорновол підтвердила, що Антикорупційний комітет дійсно займається діяльністю державної архітектурно-будівельної інспекції. «Цим питанням ми займалися. Адже воно надзвичайно болюче. Це ті корупційні схеми, які забирали кошти у киян. Мова йшла про десятки мільйонів доларів, що збиралися у громадян, які намагаються оформити будівельні об'єкти. Держструктура сама документи не надавала, а відправляла в контактну фірму, відмовляючи з надуманих причин. А у фірмі вимагали величезні кошти за узаконення об'єкта. І що найбільше обурює, вони ще давали можливість уникати оподаткування. Була така послуга для клієнтів: ви нам платите величезні хабарі, але можете заощадити, адже ми не вимагаємо у вас квитанцію про сплату пайового внеску... І тільки якщо взяти Київ і Київську область, то бюджет за минулий рік недорахувався близько мільярда гривень», - підкреслила Чорновол.

«Потрібно було реагувати, адже влада змінилася, а гроші продовжували йти в одні й ті ж кишені. І на це потрібно реагувати, тому Антикорупційний комітет цим зайнявся. Це принесло свої плюси. Коли зайшли люди гроші викидали з вікна цілими сумками, вони потім були опечатані міліцією», - додала вона.

Також, за словами Чорновол, «в одній із консалтингових фірм, що обслуговує корупційні схеми, були знайдені печатки цієї державної структури - будівельної комісії. Тобто, вони навіть не хвилювалися, не напружували себе тим, щоб якось діяти в нормативному полі».

Нагадаємо, за фактом нападу на приміщення державної архітектурно-будівельної інспекції відкрито два кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 «Хуліганство» та ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю».

Нападники представилися співробітниками Антикорупційного комітету України.

«Вчора у приміщення державної архітектурно-будівельної інспекції зайшли люди в масках і камуфляжі й представилися співробітниками Антикорупційного комітету. Близько 18.00 на «102» надійшло повідомлення про те, що група осіб захопила праве крило на одному з поверхів. На місці було встановлено, що вони хочуть контролювати діяльність адміністративної будівлі і контролювати збереження будь-яких документів, які нібито повинні проходити за якимсь кримінальним провадженням», - розповіла начальник прес-служби ГУ МВС в м. Києві Ольга Білик.

При цьому, за її словами, у представників комітету не було судових приписів на здійснення будь-яких перевірок.

«Тому співробітники міліції звернулися до них і пояснили, що такі дії є протиправними. Вказавши на один із кабінетів, представники комітету заявили, що там зараз знищаться якісь папери і почали туди ломитися. Кабінет відкрили, а там два молоді хлопці-айтішники, які прокладали кабель. Злякавшись нападу, ці хлопці кинулися вниз по пожежній драбині, з другого поверху стрибнули на асфальт, але травм не отримали. Тільки сильно злякалися. Ніяких документів у тому кабінеті не було знайдено», - зазначила вона.

За її інформацією, в результаті переговорів міліціонери переконали представників комітету залишити будівлю.

У нападників вилучено всю зброю, яка у них була. За попередньою інформацією, там була і вогнепальна. Зараз це направлено на експертизу. Вони зняли маски, встановили їхні особи та фактичне місце проживання, взяли пояснення, після чого будівлю звільнили. Цю інформацію внесло до Єдиного реєстру Печерське районне управління міліції», - резюмувала вона.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

930