Українських бюджетників збирають на закритих нарадах і попереджають про швидкі урізання надбавок до зарплат.

«Нас зібрали на початку місяця в кабінеті головлікаря і заявили, що з квітня забирають надбавку за інтенсивність праці (це близько 800 грн)», - розповіла лікар-терапевт Світлана Салфетникова.

Попереджають в медустановах і про те, що лікарняні стануть неоплачуваними: «Потрібно буде знайти людину, яка тебе безкоштовно замінить на час хвороби. Ще нам сказали, що, можливо, відпустки теж більше не будуть оплачуватися. Сенсу працювати далі лікарем за таких розкладів я взагалі не бачу», - каже хірург-ортопед Ігор Шмаков, повідомляють «Вести».

Однак офіційно в лікарнях урізання зарплат не підтверджують: «У нас нічого не скорочували, і навіть чуток таких немає. Всі виплати йдуть за планом», - сказав головлікар столичної лікарні №17 Микола Дьомін.

На схожі летючки збирають бібліотекарів. «Наші збори у директора були тиждень тому, і відтоді в колективі панує тиха паніка. Якщо у мене заберуть надбавку за особливі умови праці, то від зарплати залишиться 1100 грн. Я звільнилася б, але куди мене ще візьмуть з освітою архівіста?» - скаржиться Ольга Нечет.

Точно така ж історія - у викладачів вишів. «Наш ректор заявив, що найближчим часом нам знімуть всі надбавки - професорські, доцентські. Будемо отримувати зарплату на рівні старших викладачів. Тобто якщо зараз моя зарплата 5000 грн, то потім це буде всього 3000. Більше того, кажуть, що скоро грядуть скорочення», - розповіла професор одного зі столичних вишів. У Міносвіти від цієї інформації відхрещуються: «Ми вперше чуємо про те, що у когось заберуть якісь надбавки», - каже начальник департаменту фінансів та економіки МОН Світлана Даниленко.

Як пояснили джерела у Кабміні, урізання надбавок лікарям і викладачам - ще не вирішене питання. «Це буде в законопроекті про зміни до бюджету. Але сам цей проект ще не готовий», - кажуть в Кабміні. У Федерації профспілок України припускають, що скорочення зарплат можуть бути пов'язані з оптимізацією витрат бюджету: «Якісь заходи у зв'язку з цим однозначно будуть вживатися. Цілком можливо, що це вони і є», - каже голова федерації Григорій Осовий.

На думку заступника голови Комітету Ради з питань соцполітики та праці Павла Розенка, урізати зарплати бюджетникам - не кращий спосіб економії. «Я вважаю, що набагато кращий варіант - скоротити кількість співробітників міністерств, а тим, хто залишиться, не зменшувати зарплати, а навпаки, піднімати їх і покращувати соцпакет. В іншому разі ми просто потураємо розквіту корупції», - впевнений Розенко.

До речі, чиновникам своїх надбавок не бачити вже наступного місяця. Відповідна постанова Кабміну вийшла 1 березня. Згідно із нею, держслужбовцям перестануть доплачувати за безперервний стаж і зразкове виконання службових обов'язків (а це до 40% окладу). Також припиняються доплати за тимчасове виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

795