Українській владі необхідно у Верховній Раді найближчим часом створити Тимчасову слідчу комісію парламенту для розслідування дій снайперів на Майдані Незалежності, щоб довести свою спроможність.

Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявив засновник групи соціологічних компаній Research & Branding Group Євген Копатько.

«Цю комісію потрібно зробити, щоб влада довела свою спроможність. І який би результат не був - він повинен бути доведений до громадськості

На його думку, це одне із найбільш чутливих питань для українського суспільства.

«Пояснення всіх моментів, які були на Майдані, можуть вплинути на те, що буде після Майдану. Це вкрай важливо для людей і країни. Якщо цієї комісії не буде найближчим часом - значить, розслідування затягується, і за цим послідує реакція суспільства. Якщо влада декларує свої наміри, вона зобов'язана їх виконувати», - вважає він.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії парламенту з питань розслідування обставин розстрілу зі снайперської зброї протестувальників і співробітників правоохоронних органів під час масових акцій у Києві.

Автором проекту постанови є голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Крім того, німецький уряд наполягає на проведенні міжнародного розслідування вбивства людей снайперами в центрі Києва, повідомляє ділове видання Handelsblatt, цитуючи відповідь держсекретаря з питань Європи в МЗС Німеччини Міхаеля Рота на запит віце-голови фракції «Лівих» у Бундестазі Сари Вагенкнехт.

«Німецький уряд спільно зі своїми партнерами по Євросоюзу виступає за проведення розслідування із залученням низки міжнародних установ - всіх актів насильства у Києві, в тому числі тих, що відбулися у період з 18 по 20 лютого 2014 року», - йдеться в документі. Раніше канцлер Ангела Меркель вже зазначала, що розслідування цих подій «відповідає інтересам усіх сторін». Як нагадує видання, в ході сутичок демонстрантів з поліцією загинуло близько ста людей.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240