Виконувач обов'язків Президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав Указ «Про посилення протидії рейдерству».

Текст документа розміщений на офіційному представництві в.о. Глави держави.

«З метою посилення захисту прав суб'єктів господарювання, протидії протиправного позбавлення права власності, недопущення використання схем та методів рейдерського захоплення суб'єктів господарювання, заволодіння їхнім майном... постановляю: визнати за необхідне вжиття невідкладних заходів щодо посилення протидії рейдерству і посилення захисту права власності», - йдеться в Указі.

Тимчасово виконувачу повноважень Глави Адміністрації Президента України Сергію Пашинському доручено забезпечити збір, аналіз та узагальнення інформації про факти порушення законодавства, пов'язані з протиправним поглинанням та захопленням суб'єктів господарювання, з позбавленням права власності, використанням судів для рейдерства, а також про заходи, що вживаються уповноваженими органами для протидії цим порушенням. На нього також покладено відповідальність за підготовку пропозицій щодо вдосконалення механізмів протидії рейдерству і посилення захисту права власності.

Для виконання цих завдань в.о. Президента доручив невідкладно створити робочу групу, до складу якої повинні входити працівники органів виконавчої влади, правоохоронних органів, народні депутати України, представники громадських об'єднань, незалежні експерти.

Водночас Генеральній прокуратурі України буде запропоновано вжити невідкладних заходів для посилення нагляду за додержанням законів щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню суб'єктів господарювання, позбавлення права власності.

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443