У виконкомі Громадського руху «Український вибір» вважають, що реальний шлях до єдності України - початок широкого діалогу щодо децентралізації влади з територіальними громадами.

«Населення Криму під час референдуму, який відбувся 16 березня, в переважній більшості висловилося за приєднання до Росії. Дипломати і юристи ще довго даватимуть оцінку цьому плебісциту. Але вже зараз очевидним є, що волевиявлення кримчан - це вирок для нової влади», - йдеться в заяві виконкому, опублікованій на сайті руху.

У Медведчука підкреслили, що хоч нинішня влада, яка отримала владні повноваження завдяки Майдану, критикує кримський плебісцит, «насправді і Майдан, і кримський референдум - форма реалізації народом своїх прав».

«Чомусь колишні опозиціонери у 2004-му виступали проти переходу до парламентсько-президентської республіки і схаменулися лише через 10 років. Вони мовчали, коли із законодавства в 2012-му зник механізм реалізації гарантованого Конституцією права на проведення місцевого референдуму. Вони несуть повну відповідальність за кримську криза, оскільки «спусковим гачком» цього протистояння став запропонований опозицією варіант конституційних змін, в якому істотно скорочувалися повноваження автономії. Зокрема зникла ст. 138, в якій перераховані питання, що належать до виключної компетенції АРК. Фактично йшлося про чергове посилення диктату центру», - підкреслили в «УВ».

У Русі впевнені, що відповідальність за ескалацію і некерованість конфлікту лежить на офіційному Києві: « І сьогодні, пропагуючи мілітаристські настрої, політики забувають сказати громадянам, що готують населення України до громадянської війни. Тому що центральна влада своїми діями змушує жителів південних і східних областей вибирати між "єдиною Україною" і захистом своїх природних громадянських прав».

В «Українському виборі» заявили, що Рух виступає за територіальну цілісність України. «Але реальний шлях до єдності - початок широкого діалогу щодо децентралізації влади з територіальними громадами. І якщо центр не хоче чути регіони в режимі політичного діалогу, то "регіони" шукатимуть іншу мову для спілкування з Києвом», - підсумували у Медведчука.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

631