Замість зусиль для економічної стабілізації нова влада, здається, зібралася воювати, заявив політичний експерт Євген Лешан в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За його словами, тільки один резервний фонд оборони складе до 7 млрд грн, ці гроші планується спрямовувати на поточні потреби армії.

«Зміцнення обороноздатності, тим більше перед обличчям зовнішніх загроз - потрібне завдання, але неможливо зробити все відразу. І ось ці позапланові витрати будуть профінансовані за рахунок звичайних людей», - сказав аналітик.

Він уточнив, що більше 1 млрд грн заплановано зняти з соціальних витрат держбюджету, стільки ж - з Фонду регіонального розвитку, майже 600 млн - з Мінрегіонбуду. «Відкрито заявлено, що припиниться ремонт пріоритетних об'єктів, ліфтів, освітлення вулиць та ін. Приблизно так само планується фінансувати створення Національної гвардії. Таке враження, що вже йде підготовка до війни, підготовка, яку Україна не потягне. Треба терміново піднімати економіку, а не грати уявними м'язами», - зазначив фахівець.

І вже помітно, продовжив він, що в ту ж Нацгвардію немає особливого відбору, беруть багатьох підряд. «По суті, створюється ополчення, варіація на тему «Майдану», тільки тепер офіційна. Чи зможе створення Гвардії скоротити число озброєного населення в країні - не факт, а от заплатити за неї нам з вами доведеться однозначно», - упевнений Олексій.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

691