Парламенту потрібно створити комісію для комплексного розслідування всіх подій, що мали місце під час акцій протестів у Києві, а не тільки щодо снайперів. Про це в коментарі Forum'у заявив голова підкомітету з питань виконання кримінальних покарань та організації і діяльності органів та установ виконання покарань Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат України від фракції «Свобода» Андрій Міщенко.

«Необхідно розслідування не тільки щодо снайперів. Не можемо ми так вузько працювати в ТСК тільки по 20 лютого. І до того були вбивства мирних мітингувальників. Потрібно розслідування і щодо 30 листопада, і щодо всіх подій Майдану», - заявив він.

Крім того, свободівець не вважає за доцільне створювати ТСК на базі вже наявних, наприклад, тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування протиправних дій, пов'язаних із масовими акціями суспільно-політичного протесту.

«Ініціатори створення цієї комісії мали можливість зробити все, щоб розслідування відбулося в грудні, і не було кровопролиття. Маю на увазі ПР і КПУ. Вони саботували всі раніше створені комісії. Не було кворуму. І всі ТСК були мертвонародженими. Тому ми виступаємо за створення нової ТСК, яка розгляне все в комплексі. Ми, як нинішня влада, саботувати її не будемо. Ми кровно зацікавлені в тому, щоб знайти замовників і виконавців того, що сталося в Києві», - запевнив він.

У той же час, Міщенку поки невідомо, чи є вже затримані або підозрювані, виявлені в рамках розслідування, що проводиться правоохоронними органами України.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії парламенту з питань розслідування обставин розстрілу зі снайперської зброї протестувальників і співробітників правоохоронних органів під час масових акцій у Києві.

Автором проекту постанови є голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Крім того, нагадаємо, німецький уряд наполягає на проведенні міжнародного розслідування вбивства людей снайперами в центрі Києва, повідомляє німецьке ділове видання Handelsblatt, цитуючи відповідь держсекретаря з питань Європи в МЗС Німеччини Міхаеля Рота на запит віце-голови фракції «Лівих» у Бундестазі Сари Вагенкнехт.

«Німецький уряд спільно зі своїми партнерами по Євросоюзу виступає за проведення розслідування із залученням низки міжнародних установ - всіх актів насильства у Києві, в тому числі тих, що відбулися у період з 18 по 20 лютого 2014 року», - йдеться в документі. Раніше канцлер Ангела Меркель уже зазначала, що розслідування цих подій «відповідає інтересам усіх сторін». Як нагадує видання, в ході сутичок демонстрантів з поліцією загинуло близько ста людей.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

600