Перше і головне завдання будь-якої влади - це вирішення інструментального завдання, тобто формування дієздатної та ефективної влади. Таку думку озвучив політолог, керівник Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

У нас як і раніше влада слабка, неефективна і недієздатна, констатував експерт, і це треба визнати як факт.

«Є окремі регіони, наприклад, Дніпропетровська область, - сказав Золотарьов, - де у групи «Приват» спочатку були сильні позиції, не кажучи вже про економічні можливості, там є своя маленька армія і спецслужби».

Але це, підкреслив експерт, «виняток». «Переважно ми спостерігаємо, що до внутрішніх проблем додався ще й зовнішній фактор. Це завжди відбувається, коли всередині країни сторони не можуть прийти до спільного знаменника, цим завжди користуються зовнішні сили. Це аксіома політики», - зазначив він, повідомляє «From-UA».

«Я не говоритиму про руссо-туристо, які присутні, але якщо б не було соціального ґрунту для протестів, я думаю, цієї місії автобусів дружби з прикордонних із Росією регіонів, не було б», - продовжив політолог.

«Якщо місяць тому ми говорили, що у південного сходу фактично немає свого порядку денного, то тепер він з'явився. Що змінилося для південного сходу після лютневої революції чи перевороту (хто як називає)? Призначили губернаторів-олігархів, влада з позиції переможців диктує їм своє бачення країни - які пам'ятники правильні, які погані, якою мовою говорити», - заявив Золотарьов.

По суті, переконаний аналітик, «регіони південного сходу хочуть зрозумілих і раціональних речей: більше влади місцевому самоврядуванню, більше економічних можливостей, виборність губернаторів, збереження статусу російської мови, але поки, як і режим Януковича, нова влада живе, під собою не відчуваючи країни і роблячи ставку на поліційні методи придушення протестів».

«Львів’янам не дуже подобалося, що Янукович призначає там своїх губернаторів, і ми пам'ятаємо ці протести. Я думаю, що не менше не подобається місцевим жителям, що якісь кандидатури десантуються з Києва в регіони південного сходу», - сказав Золотарьов.

Зараз, на думку політолога, «ситуацію можна порівняно легко втримати. Коли Донецьком ходить тисячна юрба, заходить в прокуратуру, в СБУ, в їдальню до Тарути ласувати сосисками - це півбіди. Набагато небезпечніше буде ситуація, коли почне реалізовуватися політика жорсткої економії, заявлена урядом Яценюка, - тоді до політичних вимог додасться і просто соціальний бунт».

«І утримати цілісність країни, якщо влада не почне усувати причини протестів, впоратися з цією ситуацією буде значно важче, - зазначив Золотарьов. - І я більш ніж упевнений, що Росія спробує скористатися цією ситуацією. Це аксіома».

«Коли монополію державного насильства порушує «Самооборона Майдану» або «Правий сектор» і люди не бажають слухати один одного - в хід йдуть «коктейлі Молотова», каміння і кулаки, то шукати тих, хто має рацію, і винних у подібних ситуаціях нерозумно», - вважає експерт.

Треба, переконаний керівник Центру «Третій сектор», усувати причини. «І водночас треба розуміти, що якщо держава не відновить монополію на насильство, а буде ділитися, повторюючи помилку Януковича, з парамілітарними формуваннями, то все закінчиться великим весіллям у Малинівці, коли на місцях будуть правити різні отаманчики», - підсумував експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251