Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг наполягає на тому, що Крим є частиною України.

Свою заяву Хейг зробив після того, як президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання Республіки Крим незалежною державою.

За словами глави Форін-офісу, Росія таким чином «прокладає собі шлях до анексії Криму», порушуючи міжнародне законодавство, повідомляє «ВВС».

Раніше Європейський союз і Сполучені Штати оголосили про запровадження санкцій у відповідь на референдум про приєднання Криму до Росії, який вони вважають нелегітимним.

«Сполучене Королівство рішучим чином засуджує ту обурливу зневагу, з якою Росія ставиться до суверенітету і територіальної цілісності України. Для Британії та її союзників Крим залишається частиною України», - йдеться в заяві глави британського зовнішньополітичного відомства.

Як знову підкреслив Вільям Хейг, керівництву Росії варто утриматися від подальших «односторонніх провокаційних дій» і розпочати діалог з владою України щодо вироблення дипломатичного розв’язання кризи.

Нагадаємо, в ході референдуму про статус Криму, який відбувся 16 березня, 96,77% жителів півострова підтримали його приєднання до Росії.

17 березня президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Республіки Крим як суверенної і незалежної держави.

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту не визнавати незалежність Криму.

18 березня Путін схвалив проект договору між Росією і Кримом про прийняття в РФ Республіки Крим та утворення у складі РФ нових суб'єктів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

557