Не дивно, що «швидкі» обіцянки Заходу підтримати Україну грошима закінчуються пшиком. Про це в ексклюзивному коментарі Forum'у заявив професор Вільного університету Берліна, економіст Ельмар Альтфатер.

За його словами, і Євросоюз, і США, і всі їхні союзники, насамперед, зважують власні вигоди, а вже потім ухвалюють якісь рішення. «Тому отримання оперативної фінансової допомоги може затягнутися на місяці. У тому ж Вашингтоні найбільші лобісти продовжать свою боротьбу, навіть якщо без їхнього рішення в Україні почнеться голод», - акцентував він.

Він додав, що ЄС наскрізь пронизаний зв'язками з Росією. «З одного боку, європейським елітам це не подобається, з іншого - це питання особистої вигоди і вигоди досить великої. В останні роки було неважко помітити, що Берлін та інші столиці підіграють Москві з принципових моментів. Майже половина товарного експорту РФ йде в Європу, але і взаємні інтереси великі, включаючи європейські підприємства на російській території. Важко собі уявити, щоб Брюссель заради України ставив під удар свій експортний напрям обсягом $170 млрд (за результатами 2013 р.), тим більше в кризу», - зазначив аналітик.

Альтфатер підкреслив, що в такій ситуації гривня дуже нестабільна. «Після недовгого ралі ревальвації, спричиненого бадьорими заявами західних інституцій, виявилося, що ці заяви не підкріплені діями. На жаль, така практика для Заходу не нова», - нарікає фахівець.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

803