Європейський Союз закликає Російську Федерацію відмовитися від анексії Кримського півострова і сподівається, що події в Україні можна «повернути назад».

«Рада закликає Російську Федерацію не вживати заходів щодо анексії Криму, порушуючи міжнародне право», - йдеться у висновках Ради ЄС, затверджених після закінчення засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

«Ще є час, щоб повернути назад поточні події. Існують можливості уникнути розкручування негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами», - йдеться у висновках.

ЄС також констатує, що «як і раніше прихильний цілям розвивати відносини між ЄС і Росією, які ґрунтуються на взаємному інтересі і повазі міжнародного права». «Рада шкодує про те, що дії Росії суперечать цим цілям», - підкреслюється в документі.

У зв'язку з цим ЄС заявляє, що «будь-які подальші кроки РФ дестабілізувати ситуацію в Україні можуть призвести до додаткових і далекосяжних наслідків для широкого діапазону економічних відносин між Європейським Союзом та його державами-членами з одного боку, і Російською Федерацією, з іншого боку». «Європейський Союз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість дипломатичної та економічної самоізоляції», - сказано у висновках, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Крім того, Рада ЄС висловилася стосовно існування «нагальної необхідності у міжнародній присутності на місцях на всій території України, в тому числі у Криму». «Рада підтримує швидке розгортання спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні», - наголошується у висновках.

Окремо у висновках виписана позиція ЄС про невизнання референдуму в Криму та засудження «негативного розвитку подій, які порушують суверенітет України». «Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня про вступ у Російську Федерацію, який явно порушує українську Конституцію. ЄС не визнає незаконний референдум та його результати», - сказано у висновках.

Крім того, Рада ЄС констатує, що взяла до відома проект висновку Венеціанської комісії щодо минулого незаконного референдуму. «Він був проведений за видимої присутності озброєних солдатів в умовах залякування громадських активістів і журналістів, вимкнення українських телевізійних каналів і створення перешкод для цивільних перевезень в та з Криму», - йдеться у висновках.

Поряд із цим у висновках наголошується, що були «явні ознаки нарощування російської військової присутності в Криму, а також відмова у доступі до півострова представників ООН і ОБСЄ та місії на запрошення уряду України». «ЄС засуджує цей подальший негативний розвиток подій, який є явним порушенням суверенітету України та її територіальної цілісності», - позначив свою позицію ЄС.

Як повідомляв ForUm, 96,77% жителів Автономної Республіки Крим,які взяли 16 березня участь у референдумі про статус регіону, за підсумками опрацювання 100% бюлетенів, підтримали приєднання півострова до Росії як суб'єкта РФ.

17 березня на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим ухвалено постанову «Про незалежність Криму».

Спікер Держдуми Сергій Наришкін вважає, що нижня палата парламенту швидко впорається зі своїм завданням законодавчого оформлення приєднання Криму до Росії.

Президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові зі своїм американським колегою Бараком Обамою заявив, що проведення референдуму про статус Криму відповідало нормам міжнародного права і Статуту ООН.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

743