Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції заявив військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.

«Європа застосовує санкції проти Росії... Питання в іншому, а чи застосовує такі ж санкції Україна? Або ми досі виконуємо військово-технічні замовлення, відправляємо запасні частини для вертольотів, які повинні вбивати наших військовослужбовців, відправляємо головні частини ракет самонаведення, й інші численні номенклатури військово-технічної продукції. Це питання, яке потрібно ставити уряду. Що він зробив, допомагаючи Європі в галузі економічних санкцій?», - сказав Козій.

За словами експерта, наразі для того, щоб зупинити вторгнення російських військ в Україну, з військової точки зору, необхідно перекрити кордони, запровадити надзвичайний стан у декількох регіонах. Також продовжити мобілізацію. Крім того, необхідно побудувати систему управління, за якої було б налагоджено взаємодію між усіма військовими частинами Криму.

«Необхідно узаконити формування так званого ополчення, налагодити взаємодію з ним. Також забезпечити їх матеріальними засобами: пальним, їжею, боєприпасами. Необхідно зупинити блокаду військово-морських сил», - сказав він.

На запитання, чи потрібно змінити виконувача обов'язків міністра оборони України, Козій відповів: «В жодному разі сьогодні показувати суспільству, що у нас відбуваються «непонятки», на мій погляд, не можна. Не потрібно його змінювати. Його потрібно посилити експертами серйозного рівня, яких у Генеральному штабі достатньо».

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України затвердила указ в.о. Президента Олександра Турчинова про часткову мобілізацію.

Катерина Тюріна,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

659