На виборах мера Києва, які відбудуться в травні уперше після шестирічної перерви, переможцем може виявитися Юрій Луценко, чия кандидатура зараз активно обговорюється. Про це пише газета «Комсомольская правда в Украине».

Як зазначає видання, востаннє кияни обирали мера у 2008 році. Тоді на посаду мера претендували 70 кандидатів. Найпомітніші з них - Олександр Турчинов, Віталій Кличко і тодішній мер Леонід Черновецький, який на них і переміг. У 2012 році він подав у відставку, а його повноваження перейшли до глави КМДА.

«На тих виборах опоненти Черновецького з «Батьківщини» вирішили, що політичної належності Турчинова буде достатньо для перемоги, - сказав політолог Вадим Карасьов. - Але і Турчинов, і Кличко в результаті програли Черновецькому. До речі, за кілька місяців до виборів перемогу пророкували позапартійному Юрієві Луценку, який заподіяв «легкі тілесні ушкодження» Черновецькому і назвав його брехуном. Це сподобалося киянам. Але політична доцільність взяла своє, і на вибори пішли партійні боси».

Як уточнює газета, на нинішніх виборах кандидата від об'єднаної опозиції не варто чекати - претенденти від «Свободи», УДАРу та «Батьківщини» діятимуть самостійно.

Поки що заявили про бажання балотуватися два народні депутати - Леся Оробець та Микола Катеринчук.

«Інші політсили з намірами ще толком не визначилися. Варто чекати, що ближче до виборів заявить про своє бажання зайняти крісло мера Юрій Луценко, - вважає Карасьов. - Нещодавно він підтвердив, що з ним вели переговори про призначення на пост глави КМДА. Але ця посада вимагає вміння вести господарські справи, чого від Луценка, за його власними словами, навіть не чекають. А ось за посаду мера він готовий поборотися».

Як прогнозує політолог, Луценко запропонує киянам зупинити корупцію і дерибан землі й пообіцяє повернути місту незаконно приватизовані об'єкти нерухомості. Можливо, заговорить про омолодження влади.

«Планується, що це сподобається киянам, які вже втомилися від великої кількості політичних партій і чекають у кабінеті мера свою людину», - пише «Комсомольская правда».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

874