В.о. міністра оборони України Ігор Тенюх заявляє, що українські військовослужбовці, які продовжують нести службу в Криму, не залишать територію півострова після проведення незаконного референдуму.

«Незаконний референдум, який намагаються провести під дулом автоматів у Криму, вже не визнаний жодною державою в світі. Він не визнаний українським парламентом, владою та народом», - сказав Тенюх в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, українські військовослужбовці, які перебувають у Криму, чітко виконуватимуть закони і статути Збройних сил України.

«Вони представники українських Збройних сил, української влади, і тому нікуди з Криму ми не підемо, тому що це наша земля», - сказав в.о. міністра.

Що стосується подальших дій, то Тенюх зазначив, що це залежить від рішень політичного керівництва держави.

«Але вже сьогодні кожен командир батальйону, командування ВМС України, частин та об'єднань Повітряних сил України, які дислокуються на території Криму, чітко знають, що їм робити в тій чи іншій ситуації. Залежно від розвитку подій прийматимуться рішення», - сказав він.

І.Тенюх висловив упевненість, що незаконні дії РФ повинна бути припинені, насамперед, мирним, дипломатичним шляхом.

«Росія повинна відкликати свої військові угруповання в Криму і повернути частини ЧФ РФ у місця їхньої постійної дислокації, визначені базовими угодами між Україною і РФ. Але ще раз підкреслю, що це наша земля і ми з цієї землі нікуди не підемо», - підкреслив в.о. міністра оборони.

Він також додав, що українська сторона детально відстежує всі зміни передислокацій російських військ.

«У нас є повна інформація щодо кількості всіх об'єднань, які створюються в угруповання РФ як на східних кордонах, так і в Криму. На сьогодні вже створене оборонне угруповання в Криму, яке налічує до 22 тис. російських військовослужбовців», - розповів Тенюх.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1084