Меджліс кримськотатарського народу вважає неприпустимим порушення трудових прав мешканців Криму з використанням погроз звільнення або інших способів впливу на явку виборців на референдум 16 березня.

Як йдеться в поширеній у п'ятницю заяві меджлісу, ці дії є протиправними і за них передбачена відповідальність, у тому числі кримінальна.

«У всьому цивілізованому світі референдум є формою прямого волевиявлення громадян, що виражається у голосуванні щодо найбільш значущих питань загальнодержавного, регіонального чи місцевого значення; являє собою пряму участь народу в управлінні і має проводитися відповідно до чинного законодавства і норм міжнародного права. Рішення кожного громадянина про участь або неучасть (бойкот) у референдумі має прийматися виключно за особистим бажанням і вільним вибором громадянина без будь-якого тиску», - йдеться в поширеній у п'ятницю заяві меджлісу.

Меджліс заявляє, що отримує численні звернення жителів Криму, які скаржаться на тиск, передає «УНІАН».

«Будь-які спроби прямого або непрямого впливу на громадян у питанні їхньої участі в референдумі неприпустимі», - підкреслюється в заяві.

Меджліс закликає керівників установ і підприємств усіх форм власності не виконувати доручення про організацію та забезпечення явки виборців на референдум. «Меджліс заявляє про готовність відстоювати законні права та інтереси всіх жителів Криму, порушені під час підготовки і проведення референдуму 16 березня», - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, 6 березня Верховна рада АРК перенесла референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня й ухвалила рішення увійти до складу РФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1054