Коли дипломати ЄС знову зустрінуться у Брюсселі в п'ятницю на черговому раунді переговорів щодо санкцій проти Росії перед зустріччю міністрів закордонних справ у понеділок, однією з найбільш специфічних тем для обговорення стане дана минулого тижня обіцянка ЄС підписати «політичні глави» його угоди про інтеграцію з Україною, пише Пітер Шпігель у блозі Financial Times.

На надзвичайному саміті щодо України минулого тижня лідери ЄС здивували багатьох, вирішивши підписати глави угоди, які не стосуються торгівлі, незважаючи на те, що представники Європейської комісії раніше давали зрозуміти, що вони б дочекалися появи в Україні «легітимного» уряду після президентських виборів у травні.

Але, за словами дипломатів, юристи ЄК заявили на зустрічі посланців ЄС у середу, що вони не можуть сказати, як можна підписати лише політичну частину, не підписуючи всієї угоди, повідомляє «Інопреса».

Юристи представили дві можливості: лідери ЄС можуть підписати всі угоди, включаючи торговельну частину, а потім призупинити її дію. Або вони можуть відокремити політичні розділи від основної частини угоди.

Думки дипломатів розділилися, і вони попросили юристів продумати більш вдалий план до понеділка. Тому їх чекає довгий вікенд за вивченням юридичних текстів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1231