Європейський суд з прав людини застосував тимчасові заходи згідно з правилом 39 ЄСПЛ, зобов'язавши Росію утриматися від будь-яких військових дій проти громадян України на її території.

Таке рішення було ухвалене у відповідь на звернення українського уряду. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає прес-служба Мін'юсту.

У четвер, 13 березня, Уряд України подав до Європейського суду з прав людини термінову заяву з проханням застосувати до уряду Російської Федерації тимчасові заходи згідно з правилом 39 Регламенту ЄСПЛ.

Крім того, уряд України подав міждержавну скаргу, в якій були наведені факти порушення прав, гарантованих Європейською Конвенцією про захист прав людини та основних свобод і Протоколами до неї у зв'язку з військовою окупацією та контролем Автономної республіки Крим Російською Федерацією.

За словами міністра Павла Петренка, це рішення ЄСПЛ є дуже важливим для України, оскільки тепер не тільки світовий політикум, але й міжнародні судові установи визнають грубі порушення Росією основоположних прав людини на території України.

«Такі рішення дуже важливі, тому що керівники, які давали вказівки розпочати агресію проти України, не просто підуть зі своїх посад, тепер їм доведеться відповісти за свої дії за міжнародним законодавством без термінів давності», - зазначив Петренко.

Крім того міністр зазначив, що ЄСПЛ ухвалив відповідне забезпечувальне рішення у максимально короткі терміни - заява була подана напередодні, а уже ввечері того ж дня суд опублікував відповідне рішення на своєму сайті.

У фактах, викладених у заяві, українська сторона наголосила, що, починаючи з 27 лютого 2014 року, озброєні групи під очевидним керівництвом та контролем Російської Федерації захопили будівлі парламенту Криму, Ради міністрів АРК й почали захоплення інших адміністративних і військових об'єктів на кримському півострові.

«Серед міжнародного співтовариства немає ніяких сумнівів, що озброєні групи, які захопили державні органи в Криму, є російськими солдатами, незважаючи на те, що розпізнавальних знаків на їхній формі немає», - йдеться в документі.

Українська сторона підкреслює, що всі дії, які зараз відбуваються в Криму, є частиною сценарію, розробленого російськими органами влади спеціально з метою анексії Кримського півострова, який є невід'ємною частиною суверенної території України.

Ситуація на окупованому Кримському півострові дуже напружена, зафіксовані серйозні порушення прав людини.

Враховуючи це, незаконний, запланований російською владою референдум 16 березня 2014 року неминуче призведе до ще більшої конфронтації на Кримському півострові, загострення ситуації на півострові у результаті військових дій та порушення прав місцевого населення, що захищаються статтями 2 і 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Українська сторона ЄСПЛ просить зобов'язати уряд Російської Федерації:

- Утриматися від вжиття будь-яких заходів, у тому числі військових дій, які можуть загрожувати життю і здоров'ю цивільного населення на території України загалом і на території Кримського півострова зокрема;

- Розблокувати військові частини на території Криму і зупинити спроби їх захоплення;

- Вивести війська з території України, зокрема з території Кримського півострова, щоб не загострювати конфлікт і не провокувати військові дії на зазначеній території, які можуть призвести до масової загибелі людей та поранень цивільного населення, тим самим приводячи до порушення прав, гарантованих статтями 2 і 3 Конвенції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
2591 грн.
1419