Україна забезпечує до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом, повідомив на прес-конференції глава Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук.

«Водозабезпеченість Криму в середньому тричі нижча, ніж водозабезпеченість у середньому по Україні. Виходячи із цього, як раз Північно-Кримський канал є основним джерелом подачі водних ресурсів в АР Крим, - заявив Сташук. - За останні 56 років спостережень - 80-85% споживання води йде за рахунок Дніпра».

За його словами, до подачі води з Північно-Кримського каналу прив'язано близько 250 тис. га землі на півострові, при цьому альтернативи дніпровській воді в Криму на сьогодні немає.

При цьому глава Держводагентства повідомив, що не розглядає можливості відключення водопостачання АРК, бо це обернеться катастрофою.

Сташук зазначив, що Північно-Кримський канал є сезонним і забезпечує водопостачання півострова з березня до листопада. Цього року Держводагентство планує запустити канал 19 березня, повідомляє «УНІАН».

«Це планова дата, яка була обчислена нашими фахівцями, виходячи з кліматичних умов, вологості ґрунтів і, найголовніше, виходячи із заявок, які подали сільгоспвиробники і промислові підприємства», - сказав Сташук.

Нагадаємо, парламент Криму 6 березня ухвалив рішення про приєднання автономії до Росії і виніс на референдум 16 березня два альтернативні питання: Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації? Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

Північно-Кримський канал був побудований у 1961-1971 роках, починається з Каховського водосховища і доходить до Керчі, довжина каналу 402,6 км, максимальна пропускна здатність 300 куб. м/с.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1026