Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявляє, що впродовж усього часу кризи, що виникла у зв'язку з військовим втручанням Російської Федерації на територію Криму, особисто приділяє увагу мобілізації зусиль ООН щодо її врегулювання, в тому числі шляхом відправлення своїх спеціальних представників в Україні.

Про це він заявив у ході зустрічі з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком у четвер, 13 березня, відразу після засідання Ради безпеки ООН у Нью-Йорку.

Під час зустрічі український прем'єр зазначив, що загострення в Криму несе загрозу всій архітектурі підтримання миру та безпеки в світі, а РФ своїми діями підриває принципи і норми, закладені в Статуті ООН. Разом із тим, за словами Яценюка, все ще існує можливість мирного вирішення.

«Українська сторона, послідовно демонструючи свою практичну налаштованість на максимальну співпрацю зі світовим співтовариством, зокрема з ООН, інформує Генерального секретаря про запрошення місії спостерігачів ООН для здійснення моніторингу дотримання прав усіх громадян у регіонах країни, в яких незаконно перебувають іноземні військові підрозділи. Сторони домовилися про продовження підтримки постійного контакту», - йдеться в повідомленні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

910