Депутати Європейського парламенту засудили дії Росії в Криму і висловилися на підтримку нової української влади.

У резолюції Європарламенту, ухваленій у четвер, зазначається, що Крим є невід'ємною частиною території України і «був визнаний таким РФ і міжнародним співтовариством».

Автори резолюції закликали до врегулювання кризи, «виведення всіх збройних сил, які незаконно перебувають на українській території», вимагають «повної поваги міжнародного права і зобов'язань, що випливають з чинних конвенцій».

Європарламент підкреслив, що територіальна цілісність України була гарантована Росією, США і Великобританією в Будапештському меморандумі, підписаному з Україною.

Євродепутати також зазначили, що згідно з Конституцією України Крим може організовувати референдуми з питань місцевого значення, а не щодо зміни кордонів, визнаних на міжнародному рівні. У зв'язку з цим Європарламент заявив, що «референдум з питання приєднання (Криму. - Ред.) до РФ розцінюватиметься як незаконний».

Європейські депутати висловили переконання в тому, що «налагодження конструктивного діалогу є кращим засобом домогтися прогресу на шляху вирішення будь-якого конфлікту та досягнення довгострокової стабільності в Україні», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У резолюції міститься заклик до міжнародної спільноти підтримати Україну. У документі підкреслюється важливість міжнародного спостереження та посередництва і міститься заклик до інститутів ЄС та держав-членів спілки використовувати всі можливі політичні та дипломатичні підходи і співпрацювати з міжнародними організаціями з метою забезпечення мирного розв'язання кризи, що ґрунтуватиметься на гарантії суверенітету і територіальної цілісності України.

Євродепутати висловилися за розгортання місії спостерігачів ОБСЄ в Криму, підтримали ініціативу створення контактної групи під егідою ОБСЄ.

Європарламент привітав зобов'язання українського уряду щодо проведення політичних, економічних та соціальних реформ, а також рішення Єврокомісії про короткострокову і середньострокову допомогу Україні в розмірі 11 млрд євро, щоб сприяти стабілізації фінансової та економічної ситуації.

Європарламент вказав на те, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС, «Україна, як і будь-яка інша держава Європи, має європейську перспективу і може подавати прохання про вступ у союз за умови приєднання до демократичних принципів і поваги фундаментальних свобод, прав людини, прав меншин, а також правової держави».

Крім того, євродепутати вітали рішення Європейської Ради від 6 березня про першу серію обмежувальних заходів стосовно Росії, таких як призупинення двосторонніх переговорів щодо візової лібералізації, нової базової угоди і підготовки до саміту G8 у Сочі.

При цьому Європарламент заявив, що за відсутності врегулювання ситуації в Криму ЄС має в найкоротші терміни вжити таких заходів, як ембарго на торгівлю зброєю і технологіями подвійного призначення, обмеження віз, заморожування авуарів, перешкоджання «відмиванню» грошей для низки осіб, яких у ЄС вважають залученими в процес ухвалення рішень, «пов'язаних з вторгненням в Україну», і заходи щодо російських підприємств та їхніх філій, особливо в секторі енергетики, зобов'язавши їх повністю поважати законодавство Євросоюзу.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 березня Рада Федерації ухвалила постанову про використання Збройних сил РФ на території України на підставі звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки громадян, у тому числі російських, та військового контингенту Росії, що дислокується на території України.

Станом на 7 березня в Криму перебуває близько 30 тисяч російських військовослужбовців.

6 березня Верховна Рада АРК звернулася до президента Російської Федерації і Державної Думи Федеральних Зборів РФ з пропозицією про початок процедури входження Криму до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

В.о. Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що Верховна Рада ініціюватиме розпуск парламенту Автономної Республіки Крим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

890