Міністерство закордонних справ направило ноту до виконкому Співдружності незалежних держави у зв’язку з відмовою країн - учасниць СНД від проведення 12 березня позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ країн СНД у Києві. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на брифінгу в Києві повідомив директор Департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

За його словами, у ноті зазначається, що скликаючи позачергове засідання, Україна виходила з одного із основних завдань Ради міністрів закордонних справ - пошук шляхів мирного врегулювання суперечок і конфліктів, усунення загроз миру, безпеці і стабільності в рамках Співдружності, визначених положенням про Раду міністрів закордонних справ СНД.

«Актуальність організації в стислі терміни позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ є очевидною і полягає у необхідності деескалації конфлікту в Автономній Республіці Крим, спровокованого прагненням РФ здійснити відторгнення на свою користь частини суверенної території України, про що свідчить заява МЗС РФ від 11 березня», - йдеться в ноті.

Крім того, в документі йдеться про те, що МЗС України неодноразово закликав російську сторону не вдаватися до позиції сили, виявляти повагу до наявних міжнародних правових актів, що гарантують територіальну цілісність, недоторканність і непорушність державних кордонів України, вивести з нашої території, включаючи територіальні води, військові кораблі, техніку та особовий склад, які були розміщені поза рамками угоди між Україною і РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 28 травня 1997 року.

«Україна наполягає на тому, що збереження миру і спокою на території Співдружності, дотримання кожною із країн СНД умов угоди про створення Співдружності від 08.12.91 щодо визнання і поважання територіальної цілісності країн - учасниць СНД, недоторканність наявних кордонів у рамках Співдружності відповідає інтересам кожної з країн СНД. МЗС розраховує на оперативну і дієву підтримку партнерів по СНД», - зазначається в одному із пунктів ноти.

Перебийніс також підкреслив, що Україна ще раз підтверджує готовність до негайного обговорення ситуації в Криму з Росією на двосторонньому рівні.

За його словами, МЗС України звернулося до виконкому СНД поширити цю ноту серед усіх країн - учасниць Співдружності.

Як раніше повідомляв ForUm, в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця заявив, що Співдружність незалежних держав та її учасники не реагують на вимоги України провести екстрене засідання на рівні міністрів закордонних справ у зв'язку з останніми подіями в Криму.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

763