Комунальні тарифи для населення можуть бути підвищені вже у квітні, нарікає політичний експерт Євген Лешан в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами аналітика, це відбувається на тлі заяв нової влади про увагу до соціальної проблематики. «Та бачили вони цю проблематику... в одному місці. На тлі безпорадності у кримському питанні і сподівань на Захід таке враження, що про звичайних громадян взагалі забули. Від країни від'єднують частини, в регіонах починаються перебої з бюджетними виплатами, а у Києві продовжують возитися з «люстрацією», увічненням пам'яті Євромайдану і т.п. Та вони що, знущаються?!» - обурюється він.

І припускає, що з такими підходами нова влада довго не протягне. «У 2005-2006 рр. більшість тих, що вірили в конструктивні зміни, жорстоко розчарувалися. Але тоді хоча б не гинули люди. Зараз народ навіть майже не просять «затягнути пояси» після соціального секвестру - мабуть, це вважається само собою зрозумілим. Загалом, активна боротьба зовнішніх центрів сили за контроль над Україною триває, а про її народ при цьому забули. Не здивуюся, якщо вже незабаром це приведе людей до неприйняття нової влади і до ностальгічних настроїв», - зазначає фахівець.

За його даними, Мінфін обіцяє індексовані комунальні рахунки за квітень і називає це лише частиною ціни за співпрацю із Заходом. «Яка ж ціна? Спад соціальних стандартів, закриття заводів, «лібералізована» трудова міграція за кордон? Реальні виходи з сьогоднішньої ситуації є, це не перша масштабна криза, яку переживає Україна за час незалежності. Проте сьогодні ці виходи озвучувати «немодно», це навіть майже «зрада». Тому що ці виходи стосуються твердого відстоювання інтересів країни не на догоду політичній кон'юнктурі, а на основі того, що їй дійсно може бути потрібно і вигідно. Включаючи і тверезий підхід до векторів зовнішньої інтеграції», - упевнений Олексій.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

740