Скасування збільшення розміру премії Президента України для молодих учених не змінить стан вітчизняної науки в кращий бік. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у повідомив голова ради молодих учених ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова» Віктор Холін.

«Це не змінить стан української науки в кращий бік. Такі непопулярні рішення навряд чи щось змінять. У нас і так все тримається на ентузіазмі», - каже Холін.

Але, за його словами, українські вчені з розумінням поставляться до таких заходів у нинішніх непростих для України обставинах.

«Ці премії більше мають престижний характер, чим претендують на державну підтримку роботи молодих учених. Для сучасних досліджень це невеликі суми», - вважає Холін.

Нагадаємо, в розробленому Мінфіном Плані заходів та реалізації Програми діяльності Кабміну пропонується скасувати рішення щодо збільшення розміру премії Президента України для молодих учених, а також обмежити кількість грантів КМУ колективам молодих учених для проведення наукових досліджень та науково-технічних розробок за пріоритетним напрямами розвитку науки і техніки (не більше 10 грантів на загальну суму 1 млн грн).

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

598