Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) збільшив грантову підтримку для малого та середнього бізнесу в Україні і планує поточного року підтримати близько 100 підприємств. Про це повідомила прес-служба банку з посиланням на менеджера групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні Наталію Бандеру.

«ЄБРР збільшив кількість грантів для малих і середніх підприємств в Україні. Тому, цього року ми плануємо підтримати близько 100 підприємств (у 2013 році було 80), заявки вже приймаємо. Фінансування надає Європейський Союз», - цитує прес-служба Бандеру.

Також вона пояснила, що ЄБРР у рамках грантової підтримки допомагає малим і середнім підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, здатних якісно перетворити їхній бізнес, і надає гранти для часткової компенсації оплати послуг консультантів.

«Консультації надаються в спеціалізованих галузях знань, у тому числі стратегія, маркетинг, управління фінансами, організаційне та операційний розвиток, управління якістю, раціональне енергокористування, охорона навколишнього середовища», - додала менеджер, повідомляє «УНІАН».

Вона підкреслила, що консультування дуже важливе для розвитку малого та середнього бізнесу.

«Малий і середній бізнес є основним драйвером розвитку економіки, зайнятості населення. Але у таких компаній не вистачає інновацій, засобів, знань, щоб розвиватися і ставати більш конкурентоспроможними», - сказала Бандера. За її словами, ЄБРР не тільки допомагає компаніям залучити висококваліфікованих консультантів і компенсувати оплату їхніх послуг, але й виступає гарантом професійного консалтингу.

Також повідомляється, що в результаті реалізації таких проектів, за оцінками ЄБРР, 26% українських малих і середніх підприємств збільшили свій дохід на 45%, 24% збільшили продуктивність на 30%, 19% підписали нові контракти, 15% розширили асортимент своєї продукції, 13% залучили фінансування в середньому на 800 тис. євро кожен.

Бандера зазначила, що 82% клієнтів банку ніколи не співпрацювали із зовнішніми консультантами, але при цьому 95% з них мають намір залучати консультантів знову, а майже половина - вже це зробили.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1439