Зменшення кількості грантів уряду колективам молодих учених для проведення наукових досліджень може послабити інтерес до участі в конкурсі. Про це в коментарі кореспонденту Forum'у сказав голова ради молодих учених Національного технічного університету «Харківський Політехнічний Інститут», докторант кафедри «Автомобіле - та тракторобудування» Анатолій Бондаренко.

«Зараз проходить конкурс від облдержадміністрації і багато наших вчених хочуть взяти участь. Там не суттєва винагорода - 400 грн на місяць протягом року. І то люди погоджуються на це, тому що це цікаво і з'являється азарт. А якщо зменшити кількість грантів, то конкуренція буде вищою. Це можуть сприйняти не як додатковий стимул, а перешкоду і будуть просто відмовлятися від участі. Думаю, що ні до чого доброго це не призведе», - сказав Бондаренко.

При цьому, на його думку, кількість охочих отримати премію Президента не зменшиться через скасування рішення гаранта збільшити розмір призових.

«Українські молоді науковці готові витрачати свій особистий час для участі в будь-яких конкурсах, якщо є гідна винагорода. Раніше премію Президента збільшили з 20 тисяч гривень до 40, а зараз хочуть повернутися до початкових 20 тисяч. На цю премію було достатньо охочих і при 20 тис. грн призових, тому що вона президентська», - зазначив він.

Нагадаємо, в розробленому Мінфіном Плані заходів та реалізації Програми діяльності Кабміну пропонується скасувати рішення щодо збільшення розміру премії Президента України для молодих учених, а також обмежити кількість грантів КМУ колективам молодих учених для проведення наукових досліджень та науково-технічних розробок за пріоритетним напрямами розвитку науки і техніки (не більше 10 грантів на загальну суму 1 млн грн.)

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

578