Згода на абсолютно всі умови МВФ - небезпечна для України, заявив голова Центру економічних досліджень Інституту глобальних і соціальних рухів (РФ) Василь Колташов в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами експерта, така позиція Кабміну свідчить про те, що, ймовірно, він готовий погодитися і на всі можливі умови такої співпраці зі США, Євросоюзом, ЄБРР.

«А це відкриває для них найширші можливості в країні, і не тільки економічні, але й політичні. Уряд у Києві готовий виконати всі вимоги та очікування Заходу», - акцентував він.

І додав, що в Україні ще ніколи не було такого керівництва, яке обіцяло виконувати всі такі умови цілком. «За Януковича йшов пошук різних обхідних шляхів. Наприклад, труднощі виникли при вступі країни до СОТ, і Київ став відновлювати держпідтримку національних підприємств. Зараз же ця підтримка буде скасована в рамках політики жорсткої бюджетної економії, що якраз відповідає торговельно-економічним інтересам ЄС і США», - підкреслив аналітик.

Він сказав, що нещодавно Джордж Сорос оголосив про необхідність «плану Маршалла-2» для України, подібно до того, як Сполучені Штати після ІІ Світової війни фінансували відновлення Європи.

«Але це все слова, а практика повністю виражена у вимогах МВФ. Це скорочення соціальних витрат, підвищення пенсійного віку, відміна галузевої держпідтримки», - уточнив фахівець.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна виконає всі умови Міжнародного валютного фонду для отримання кредиту.

«Цей уряд виконає всі вимоги МВФ з тієї простої причини, що у нас немає іншого вибору», - сказав прем'єр.


Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

636