Український літак виконає спостережний політ над територією Російської Федерації на прохання Києва, повідомив заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов.

«11 березня українська сторона звернулася до нас із запитом про проведення так званого надзвичайного спостережного польоту над територією Російської Федерації. Така місія запитується вперше у рамках Договору щодо відкритого неба з моменту його підписання в 1992 році. І хоча ніяких зобов'язань у нас стосовно прийому українського літака немає, ми прийняли рішення дозволити спостережній групі здійснити такий політ», - заявив Антонов у середу журналістам.

«Розраховуємо, що наші сусіди переконаються в тому, що ніякої військової діяльності, яка загрожує безпеці України, російські збройні сили на її кордоні не ведуть», - додав заступник міністра, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він також прокоментував заяву в.о. міністра оборони України Ігоря Тенюха, зроблену ним 11 березня з приводу військових навчань військ Західного і Центрального військових округів. Тенюх, зокрема, заявив: «Збройні сили Росії проводять навчання біля східних кордонів України та в Криму». За його словами, нібито, створено угруповання російських військ чисельністю 220 тис. осіб, 1800 танків, понад 400 вертольотів».

«Навряд чи сьогодні варто й далі нагнітати обстановку в російсько-українських відносинах. Схоже, Тенюх саме цим і займається. Вирішувані при цьому цілі і завдання він відверто позначив сам, закликавши депутатів Ради в терміновому порядку забезпечити Збройні сили України «необхідними ресурсами і засобами», - сказав Антонов.

«Думаємо, що як професійний військовий Тенюх добре обізнаний у тому, що в Західному і Центральному військових округах 3 березня завершена активна фаза раптової перевірки військ (сил), а 7 березня всі військові підрозділи повернені у місця постійної дислокації. Очевидно, що й цифри, які характеризують «російське військове угруповання» біля кордонів України, ним також озвучені для того, щоб «вразити» деяких людей зі слабкими нервами парламентаріїв і «широку міжнародну громадськість», - сказав заступник міністра.

При цьому, за його словами, «українському військовому відомству добре відомо, що російські Південний і Західний військові округи разом узяті не нараховують названої Тенюхом кількості танків і бойових вертольотів».

«А чисельність особового складу, що «дислокується у прикордонній з Україною зоні», ймовірно, розраховувалася з урахуванням сімей військовослужбовців», - заявив він.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна спрямувала Російській Федерації запит на проведення надзвичайного спостережного польоту над територією цієї держави.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1028