Україна вже завтра може отримати попередній висновок Венеціанської комісії стосовно легітимності проведення референдуму в Криму 16 березня. Про це в ході брифінгу заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент Forum'у.

«У нас є величезна надія, що вже завтра, максимум до п'ятниці, у нас буде попередній висновок Венеціанської комісії щодо легітимності та відповідності європейським стандартам рішення щодо проведення референдуму в Автономній республіці Крим», - сказав він.

Також він додав, що до п'ятниці український уряд збирається підготувати звернення до Європейського суду з прав людини з клопотанням винести заходи в спорах між державами.

«Ми, як усе світове співтовариство, не визнаємо цей референдум. Ми використаємо всі механізми захисту прав України в тому числі й механізми звернення в судові установи при Організації об'єднаних націй», - відповів він на запитання, чи буде український уряд звертатися в міжнародні суди для оскарження результатів кримського референдуму.

Крім того, він додав, що український уряд очікує від російського керівництва «позитивних для України зрушень» найближчими днями.

«Я сподіваюся, що керівництво Росії перестане гратися з такими речами, як переділ карти світу. Ніхто зараз не готовий до третьої світової війни», - сказав Петренко.

Як раніше повідомляв ForUm, 6 березня Верховна Рада АРК перенесла референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня й ухвалила рішення увійти до складу РФ.

7 березня виконувач обов'язків Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав указ «Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня 2014 року №1702-6/14 «Про проведення загальнокримського референдуму».

7 березня, на розгляд Конституційного суду України надійшло конституційне подання в.о. Президента України, голови Верховної Ради Олександра Турчинова щодо відповідності Конституції постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про проведення загальнокримського референдуму» від 6 березня 2014 № 1702-6/14, повідомляє прес-служба КСУ.

Верховна Рада України вимагає від парламенту Криму негайно переглянути своє рішення від 6 березня 2014 року про проведення 16 березня загальнокримського референдуму.

Міністр закордонних справ Швейцарії та голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер заявив, що в нинішній формі кримський референдум, запланований на 16 березня 2014 року, суперечить Конституції України і має бути визнаний незаконним.

Катерина Тюріна,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

707