Офіційний представник фракції «лівих» у Бундестазі з питань внутрішньої політики Улла Йелпке солідаризувалася з Кремлем в оцінці подій в Україні, повідомляє «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

Наводяться витяги з статті Йелпке в газеті Junge Welt: «В Україні відбулася не проєвропейська демократична революція, а трагедія».

Автор не сумнівається в «корумпованості» колишнього українського керівництва, але наполягає на тому, що наступники Віктора Януковича в цьому сенсі від нього нічим не відрізняються. Підтримка Заходом опозиції призвела до того, що в Україні вперше в історії при владі виявилися «фашисти» (під ними Йелпке передбачає «ультраправу партію «Свобода»), і це помітила тільки Росія, «якій тепер постійно приписують пропаганду», вважає представниця «лівих». У своїй статті вона розкритикувала не тільки федеральний уряд, який, «схоже, не бачить ніякої проблеми в тому, що влада перейшла до фашистів», але і власну партію - за те, що її заяви з цього приводу робляться «надто тихим» тоном, пише «Інопреса».

Frankfurter Allgemeine Zeitung зазначає, що «ліві» останнім часом суперечливо висловлюються про українські події. Так, заступник голови фракції цієї партії в Бундестазі Сара Вагенкнехт запропонувала уряду та міжнародним організаціям відмовитися від планів надання фінансової допомоги Україні, а замість цього списати борги. Свою думку вона мотивувала тим, що гроші все одно в підсумку виявляться у олігархів. Голова фракції Грегор Гізі заперечив, що «обґрунтована» вимога «лівих» націоналізувати власність олігархів не повинна заважати наданню «необхідної допомоги». Попутно політик звинуватив уряд ФРН у застосуванні «подвійних стандартів», вказавши на те, що в питанні про відокремлення Косово він займав іншу позицію, ніж тепер щодо Криму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

749