Верховна Рада Автономної Республіки Крим заборонила діяльність на території півострова профашистських партій і громадських організацій.
Відповідне рішення ухвалено на позачерговому пленарному засіданні ВР АРК 11 березня 2014 року, повідомляє прес-центр парламенту.

У пояснювальній записці до ухваленого рішення, зокрема, зазначається, що «в Криму обурені тим свавіллям, яке сьогодні панує у багатьох регіонах України внаслідок дій бойовиків збройних бандформувань за повного потурання самопроголошеної влади в Києві».

«Зі свого боку органи влади АР Крим вживають всіх можливих заходів, щоб не допустити проникнення екстремістів на її територію. У зв'язку з цим викликають крайнє занепокоєння недавні заяви представників правоекстремістського угруповання «Правий сектор» про можливість відправки його активістів до Криму, оскільки це призведе до ескалації насильства на півострові», - заявили в парламенті.

Верховна Рада Криму вирішила заборонити діяльність на території Автономної Республіки політичних партій та громадських організацій профашистського і неонацистського спрямування, в тому числі ВО «Свобода», організації «Правий сектор» і структурних утворень - ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери, Української Національної Асамблеї - Української Народної Самооборони (УНА-УНСО), СНУ «Патріот України», «Карпатська Січ», а також «Братство» Д. Корчинського та інших, які входять до нього, - як таких, що несуть загрозу для життя і безпеки кримчан.

Службі безпеки АРК доручено проводити необхідну роботу щодо виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності винних у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та заклики до насильства. Міністерству юстиції - не реєструвати кримські республіканські відділення політичних партій та громадських організацій профашистського і неонацистського спрямування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

736