На думку Віктора Медведчука, незважаючи на політичні суперечності у відносинах України і Росії, залишаються економічні реалії, які неможливо не враховувати. Про це йдеться в блозі політика на сайті «Українського вибору».

«Низка галузей економіки України у переважній частині свого експорту орієнтовані виключно на російський ринок: 70% українського експорту молочної продукції надходить у Росію (щодо сиру - 80%); 80% експорту плодоовочевої продукції; 90% продукції українських виноробів; 60% кондитерської продукції», - пише лідер «Українського вибору».

Він нагадав, що загальний обсяг експорту товарів і послуг з України в Росію становить близько $18 млрд, причому не менше 30% українського двигунобудування та енергомашинобудування займають саме російські споживачі.

Лідер «Українського вибору» також зазначив, що чиновники ЄС у розмовах про фінансову допомогу Україні навіть не порушують питання збільшення квот українського експорту в Європу.

Більша частина української продукції на ринках ЄС не затребувана і затребувана не буде, стверджує Медведчук. «Відповідно, втрата російських ринків означатиме негайну економічну катастрофу України. Необхідно тверезо оцінювати ці реалії і вчитися домовлятися, оскільки інше просто неможливо», - підсумував політик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

434