Запланований на 16 березня референдум про приєднання Криму до Російської Федерації є незаконним, оскільки його проведення суперечить як Конституції України, так і міжнародному праву.

Як повідомляється на офіційному сайті федерального уряду Німеччини, відповідну позицію Німеччини канцлер Ангела Меркель висловила в ході телефонної розмови з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у неділю, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому канцлер висловила жаль, що не було зроблено ніяких подальших кроків щодо формування міжнародної контактної групи, яка може знайти політичний спосіб вирішення конфлікту в Україні, і вказала на крайню необхідність досягти конкретних результатів.

Як повідомляв ForUm, Міністерство закордонних справ України повідомило іноземні посольства про нелегітимність постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо проведення референдуму 16 березня.

У четвер, 6 березня, Верховна Рада АРК звернулася до президента Російської Федерації і Державної Думи Федеральних Зборів РФ з пропозицією про початок процедури входження Криму до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Виконувач обов'язків Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав указ «Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня 2014 року №1702-6/14 «Про проведення загальнокримського референдуму».

Турчинов також заявив, що Верховна Рада ініціюватиме розпуск парламенту Автономної Республіки Крим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

477