Перші ж кроки нової української влади щодо реалізації плану енергетичної незалежності України дозволяють зробити безапеляційний висновок: від України нічого залежати не буде. Про це у своєму блозі пише лідер «Українського вибору» Віктор Медведчук.

«Як пообіцяв єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, Євросоюз допоможе оплачувати газові рахунки України. А щоб знизити залежність від російського газу в майбутньому, ЄС обіцяє організувати реверс газу через Словаччину. Фактично ми отримаємо все той же російський газ, але через треті руки. Питання в тому, що Україна платитиме європейським «партнерам», які в борг давати не звикли і розраховуватися вимагають за фактом, а не тоді, коли покупець буде платоспроможним?» - зазначив політик.

На його думку, доведеться розплатитися НАК «Нафтогаз України», про приватизацію якого вже натякнув прем'єр Яценюк. «Хоча у 2013 році він і його колеги були категорично проти цього. При одній тільки згадці про приватизацію вони готові були блокувати Раду і скликати народне віче», - підкреслив Медведчук.

Він упевнений, що Україна купуватиме російський газ, але вже у словаків, за гроші, які візьме в борг у європейців, за ціною, про яку домовляться європейці з «Газпромом».

Таким чином, пише лідер «Українського вибору», держава втратить контроль над «Нафтогазом», і українська промисловість залежатиме вже не просто від постачальників газу, а ще й від посередників.

«Чи варто говорити після цього про конкурентоспроможність нашої продукції? Це гачок, з якого українські заводи і фабрики не зістрибнуть ніколи. Цікаво, що нове керівництво країни з європейськими порадниками буде таким чином «унезалежнювати» далі? Сільське господарство? Машинобудування? Металургію? Час покаже», - підсумував політик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

857