Виконувач обов'язків Президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон № 836-VII «Про внесення змін до закону України «Про статус народного депутата України» щодо скасування та обмеження пільг». Про це повідомляє офіційний сайт парламенту.

Цим законом скасовано низку норм, якими народним депутатам України створюються відповідні привілеї і переваги. Зокрема, вилучено норми закону щодо:

- зарахування часу, коли народний депутат тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надати йому попередню або рівноцінну роботу, загального і безперервного стажу роботи;

- зарахування в загальний трудовий стаж перерви в роботі дружини (чоловіка) народного депутата в разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини), що давало право на встановлення відсоткових надбавок до заробітної плати, на пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Закон скасовує норму, яка гарантувала виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, які отримують народні депутати, що працюють, а в разі неможливості працевлаштування після зазначеного терміну за колишнім народним депутатом гарантувала збереження матеріальної допомоги у розмірі 50% заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, які отримують народні депутати, котрі працюють, до досягнення ним пенсійного віку за умови, що трудовий стаж його перевищує 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Вилучено абзац, згідно з яким час роботи у Верховній Раді України поширюється на терміни присвоєння військових та спеціальних звань.

Скасовані норми, згідно з якими у разі виходу на пенсію народному депутатові виплачується грошова допомога в розмірі дванадцяти місячних посадових окладів народного депутата, який працює, за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України; народному депутатові, що вийшов на пенсію, надається право безоплатного проїзду на території України залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Закон виключає статті, якими визначалося, що у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України народний депутат має право на отримання одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі його місячної заробітної плати на день припинення депутатських повноважень.

В частині скасування пільг також вилучені норми про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення народного депутата України в розмірі подвійної місячної заробітної плати; про відшкодування витрат, пов'язаних з переїздом на роботу у Верховну Раду України і попереднє місце роботи.

Норму безкоштовного проїзду народних депутатів України всіма видами транспорту замінено редакції: «У витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради України передбачаються кошти на проїзд народними депутатами України всіма видами транспорту. У кошторисі витрат на утримання Верховної Ради України затверджується ліміт коштів, який щомісяця видається кожному народному депутатові України для проїзду на території України».

Скасовано статтю 22, яка давала народному депутатові України та особі, яка його супроводжує, право на першочергове поселення в готелі.

Зі статті 23 вилучено пункти, якими народному депутатові надавалося право безкоштовного користування залами офіційних делегацій аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів і станцій, морських та річкових вокзалів і портів та право на безкоштовне паркування автомобіля, яким він користується, на всій території України.

Статтю 30, яка передбачала обов'язкове державне страхування народного депутата України за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України, вилучено із закону.

Норму щодо забезпечення народних депутатів житлом замінено нормою, що визначає право на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або наймання готельного номера в розмірі, встановленому кошторисом Верховної Ради України.

Законопроектом визначено, що право на таку компенсацію мають народні депутати України, місце реєстрації, проживання яких знаходиться на відстані більше 30 км від територіальних меж Києва.

Список народних депутатів, які отримують компенсації на оренду житла та наймання готельного номера, підлягає щоквартальній публікації в газеті «Голос України» і щомісячно публікується на сайті Верховної Ради України.

Нагадаємо, народні депутати України підтримали в цілому цей закон 28 лютого 2014 р. За відповідне рішення проголосував 301 народний депутат.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

999