В Україні немає проблем із закупівлею і транспортуванням ядерного палива. Таку думку висловили експерти української атомної галузі - доцент кафедри АЕС Одеського Національного технічного університету Олег Зотеєв і глава секції атомної енергетики Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України Георгій Капчинський.

За словами Олега Зотеєва, кожної весни в Україні вирішують проблему із закупівлею палива для потреб АЕС, і наразі повідомлень про те, що розриваються якісь контракти на постачання ядерного палива з РФ не надходило. «Для всіх фахівців очевидно, що тільки російське ядерне паливо кваліфіковане та сертифіковане для експлуатації на українських АЕС. Будь-які спроби замінити російське паливо на американське або французьке несуть із собою серйозні ризики та загрозу ядерної безпеки... Але в мене є підстави сподіватися на те, що дружні й науково-технічні зв'язки між «Росатомом» і НАЕК «Енергоатом» дозволять нам безперебійно забезпечувати паливом наші АЕС», - каже експерт.

Думку Олега Зотеєва поділяє і Георгій Капчинський, який також не бачить підстав для припинення постачання палива. «Ви знаєте, що у нас сьогодні укладені договори на будівництво заводу у Смоліні з виробництва палива російського зразка, у нас є й інші плани, науково-технічні проекти, пов'язані з РФ. Що ж стосується ядерного палива, то ми повністю залежимо від постачання з російської сторони», - каже експерт.

Напередодні стало відомо про те, що в ДІЯРУ було скасовано рішення про неможливість здійснення перевезень ядерних матеріалів через територію України від 28 січня 2014 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

834