Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у середу так і не змогли домовитися щодо шляху вирішення кризової ситуації в Криму. Це була перша зустріч керівників зовнішньополітичних відомств США та Росії з моменту початку кримської кризи.

Серйозної розмови у Керрі і Лаврова не вийшло, пише «The Washington Post». Керрі зауважив, що поки немає перспективи досягнення якихось домовленостей, але «у нас було багато ідей на столі». Держсекретар також наголосив: США вважають рух російських військових у Криму неприпустимим.

США звинувачують Росію у направленні військових до Кримської автономії України і називають це «актом агресії». Кремль відкидає звинувачення й заперечує навіть те, що на півострові присутні його бійці, називаючи озброєних людей «самообороною Криму».

За словами Керрі, каменем спотикання є те, що Росія вважає нинішній уряд у Києві нелегітимним і наполягає, щоб угода, підписана 21 січня лідерами опозиції і колишнім президентом країни Віктором Януковичем, була точкою відліку для всіх подальших домовленостей.

Керрі прокоментував підсумки зустрічі для преси: «Ми не дозволимо порушувати територіальну цілісність і суверенітет України». Сторони домовилися продовжити переговори. Однак, як зазначив представник американської адміністрації, станом на середу росіяни «не відступалися від своїх безглуздих претензій, але й не робили подальших кроків. Тому зберігається статус кво», цитує The Washington Post.

Результатом невдалих переговорів уже наступного дня стали введені США візові обмеження щодо громадян Росії та України, дії яких, на думку Білого дому, загрожують цілісності України.

Крім того, в Білому домі попереджають, що готові вжити додаткових заходів у разі, якщо цього вимагатиме подальший розвиток ситуації в Україні.

Одночасно Верховна Рада Криму ухвалила рішення про входження Автономії до складу Росії, що може викликати новий сплеск напруженості на півострові.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

551