Під час подій на Майдані всі бачили у прямому ефірі, що дійсно є якась третя сторона, яка стріляє і в демонстрантів, і в міліціонерів. Про це в коментарі інтернет-виданню «From-UA» заявив польський політолог Пйотр Куспись.

На думку експерта, «ця розмова тільки підтвердила інформацію, про що в Україні всі знали, але в Європі не хотіли визнавати».

В Європі, поінформував наш співрозмовник, «дуже ідеологічний підхід до всього, що відбувається в Україні. Там із перших же днів визначилося два полюси: полюс проти Януковича і полюс для підтримки опозиції».

«Нині ніхто з європейських політиків поки не коментував цю розмову, - сказав Куспись, - тільки естонська сторона підтвердила справжність цієї розмови».

Так що поки немає ніяких офіційних коментарів, констатував аналітик, і, швидше за все, не буде, тому що «будь-який коментар розділив би на хорошу опозицію і погану владу».

Куспись простежив цю інформацію польських ЗМІ і зробив висновок, що «її там відразу представили таким чином, що це все плітки. Там немає підтвердження достовірності інформації, вона представлена як пряма пропаганда з російської сторони».

Так, визнав політолог, «Пает підтвердив справжність, але польські ЗМІ фільтрують інформацію і підбирають тільки те, що підходить, а не те, що об'єктивно потрібно уявити, на жаль. І це стосується не тільки питання, але і низки подій, які мали місце в Україні в останні місяці».

«Звичайно, це може перешкодити новій владі продовжувати свою роботу, - переконаний експерт. - Якщо б ця інформація підтвердилася, то я не знаю, як би повів себе Майдан».

«Ми сприймаємо цю інформацію без документального підтвердження, у формі припущення. Але навіть припущення, якщо воно не є фактом, теж послаблює владу і може послужити приводом для тих, хто не згоден з нею. Це може схилити до невизнання цієї влади», - сказав він.

«Ця інформація буде аргументом, який може з'явитися і всередині країни, і думаю, що напевно російська дипломатія активно використовуватиме цю інформацію в діалозі із західними країнами», - резюмував польський політолог.

Нагадаємо, запис розмови верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон з главою естонського МЗС Урмаса Паета був викладений в Інтернет. У розмові співрозмовники згадують про те, що існує інформація, що снайпери могли стріляти в обидві сторони. Міністр закордонних справ Естонії підтвердив справжність розмови, висловивши при цьому здивування з приводу того, як ці записи могли потрапити в сторонні руки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1344