Україна цілком могла б отримати позику МВФ і без прийняття всіх умов Фонду. На цьому директор департаменту міжнародних фінансових відносин Мінфіну Росії Андрій Бокарьов наголосив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами економіста, враховуючи всю передісторію зовнішніх запозичень Києва, а також чинні квоти МВФ, він легко міг би виділити країні $6 млрд. «Квота України - 1372 млн спеціальних прав запозичення (SDR), або $2,1 млрд. Виходячи з цього, базова величина кредиту - близько $6 млрд. Ці гроші мали б надаватися без особливих умов. І вже тим більше тут ні до чого загальний зовнішній борг країни», - уточнив він.

І додав, що термін дії можливого кредиту залежатиме від програми, про яку домовляться Україна і Фонд. «Час дії позики варіюється в межах від 4 до 10 років. Для української сторони можливі 2 типи кредитування. Перший - це stand-by, з яких Київ уже працював. Найчастіше він пов'язаний з необхідністю оперативних платежів за зовнішніми боргами і ліквідації розривів у платіжному балансі. Кошти виділяються 2-2,5 роки і погашаються за 4-5 років», - розповів експерт.

Але є і варіант довгострокового кредиту під вищі відсотки, продовжив він, - який надається під програму структурних реформ. «Цілком може бути, що у випадку України йдеться саме про це. У будь-якому разі, РФ не може і не планує заважати МВФ у виділенні коштів Києву. Рішення Ради директорів Фонду ухвалюються більшістю голосів, і консенсусу тут не потрібно. У Москви в цьому органі менше 3% голосів, і навіть якщо б ми мали особливу позицію, то заблокувати ухвалення рішень неможливо», - наголосив фінансист.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

825