Цієї ночі російські військові атакували в Криму ще два підрозділи Державної прикордонної служби, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

«О першій годині ночі поблизу розташування мобільної прикордонної застави «Масандра» з'явилися невідомі у військовій формі і цивільному. Незабаром підтягнулися ще близько 20 осіб у військовій формі з автоматичною зброєю і гранатометами, які оточили підрозділ. Виїзд із території був заблокований «КамАЗом». Прикордонники негайно зайняли оборону по периметру військового містечка, щоб у разі атаки відтіснити нападників. На пропозицію здатися прикордонники категорично відмовилися. Після цього блокування тимчасово припинилося. Наразі нападники ведуть спостереження за прикордонним підрозділом», - йдеться в повідомленні.

Другий напад було скоєно на відділ прикордонної служби «Євпаторія». «О 3 годині ночі до підрозділу прибуло 8 автомобілів «УАЗ», «Газель», « КамАЗ» і «Тигр» з 50 озброєними чоловіками у військовій формі. Під'їзд до території підрозділів заблокували автомобілем «КамАЗ», інший транспорт після штурму містечка заїхав на територію. Нападники увірвалися в службові приміщення відділу. Прикордонники не допустили агресорів у кімнату зберігання зброї і не здали систему управління ділянкою кордону. Наразі ведуться переговори, озброєні нападники намагаються чинити тиск на прикордонників і вимагають перейти на бік самопроголошеного уряду Криму», - наголосили в Держприкордонслужбі.

У відомстві зазначили, що станом на 6 березня 10 об'єктів Держприкордонслужби блокуються озброєними військовослужбовцями Росії.

Зокрема, заблокованим залишається адмінбудинок Азово-Чорноморського регіонального управління. Його контролюють до 50 озброєних осіб та місцевих екстремістів. У Сімферопольському прикордонному загоні та відділі прикордонної служби «Керч», Керченському та Севастопольському загонах морської охорони постійно перебувають до 50 озброєних людей у спеціальній екіпіровці. Поромну переправу «Крим» блокує група до 100 озброєних російських військових. Під постійним контролем перебуває відділ прикордонної служби «Сімферополь» та аеропорт Сімферополя.

На більшості об'єктів нападники обмежують допуск персоналу Держприкордонслужби підрозділу та в ультимативній формі висувають вимогу перейти на бік самопроголошеного уряду Криму. При цьому на прикордонників чиниться морально-психологічний тиск, шантаж, погрози та підкуп з боку російських силовиків.

«Незважаючи на це, прикордонні підрозділи продовжують виконувати завдання з охорони державного кордону України. Українські прикордонники вірні присязі і продовжують виконувати свої обов'язки щодо охорони державного кордону України і виявляють високий рівень патріотизму та громадянської свідомості, відданості Україні. Вони не залишили свої підрозділи, не склали зброю і не передали агресорам систему управління кордоном України. Корабельно-катерний склад Морської охорони Держприкордонслужби України здійснює охорону територіального моря і виключної (морської) економічної зони України. Військовими кораблями російського флоту блокується Керченська протока та Севастопольська бухта», - зазначили в Держприкордонслужбі.

«Українських прикордонників дивують заяви посадових осіб Російської Федерації про те, що військовослужбовці Чорноморського флоту Росії перебувають в місцях постійної дислокації підрозділів і що люди у військовій формі в Криму до російської армії стосунку не мають, а фотографії військової техніки з російськими номерами на території АР Крим вважають провокацією», - підкреслили у відомстві.

Як повідомляв ForUm, раніше російські збройні формування заблокували вісім підрозділів української прикордонної служби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1755 грн.
350