На українсько-російській ділянці кордону триває проведення операції «Кордон» для недопущення в'їзду в Україну з території РФ організованих груп та окремих осіб, які можуть брати участь у заходах екстремістського характеру на території України, перевезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби.
 
У службі зазначили, що до спецзаходів залучені співробітники Держприкордонслужби, МВС і СБУ. Окремо резервами прикордонного відомства, мобільними підрозділами, групами посилення додатково виставляються прикордонні наряди і застосовуються технічні засоби контролю за кордоном. У пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.
 
«Вжиті заходи є ефективними, прикордонники виявляють радикально налаштованих громадян Росії. Більшість із них прямують через залізничні пункти пропуску «Хоробичі», «Конотоп», «Хутір-Михайлівський», «Харків-пасажирський» та автомобільний пункт пропуску «Гоптівка». Всього за минулу добу на кордоні з Росією під час заходів щодо посилення прикордонного контролю в Україні не пропустили більше 540 громадян», - йдеться в повідомленні.
 
У Держприкордонслужбі зазначили, що мандрівники, яких виявили у пункті пропуску «Гоптівка», стверджували, що йдуть на весілля до свого товариша, хоча замість подарунків везли камуфляжі, маски, спальні мішки, комплект медикаментів, холодну зброю, газові балончики, видання російської преси з матеріалами про політичну обстановку в Україні, карти, компаси і т.д. Згодом чоловіки назвали своє місце роботи - одне з приватних охоронних агентств у Москві.
 

«Також було виявлено двох російських «туристів», які пробиралися в Україну з Білорусі через Чернігівську область. За їхнім твердженням, вони збиралися потрапити в Крим. У них було також кілька комплектів камуфльованого одягу та гумовий кийок», - підкреслили у відомстві.

Як раніше повідомляв ForUm, 4 березня Державна прикордонна служба розпочала операцію «Кордон».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1851 грн.
444