На засідання країн-учасниць Будапештського меморандуму в Парижі не прийшов представник Російської Федерації. Про це в середу заявив державний секретар США Джон Керрі на початку зустрічі з колегами із Великобританії та України, повідомляє «Укрінформ».

«На жаль, одна з країн-учасниць Будапештського меморандуму - Росія - не з'явилася на нашу зустріч», - зазначив Керрі.

Як повідомив після засідання в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим «зв'язувалися західні колеги, але він був зайнятий в Парижі іншими зустрічами».

Голова зовнішньополітичного відомства Великобританії Вільям Хейг зазначив, що не припинятимуться дипломатичні зусилля для того, щоб зібрати керівників російської та української дипломатії після міжнародної конференції щодо Лівану.

У Парижі провели консультації про гарантії безпеки України відповідно до Будапештського меморандуму, який був підписаний США, Великобританією, Росією та Україною. Консультації ініційовані США.

Очікувалося, що держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорять ситуацію в Криму.

Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) передбачає підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, відмову від економічного тиску, застосування ядерної зброї або звичайних збройних сил проти України з боку всіх країн, що його підписали, а також протидію подібним діям третьої сторони. Підписавши цей меморандум 1994 року, Україна відмовилася від ядерної зброї.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

771
Туфли осень-зима Everest