Парламентська Асамблея Ради Європи готова негайно направити до України своїх експертів і спостерігачів. Про це заявила президент ПАРЄ Анн Брассор у ході телефонної розмови з головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим, повідомили Forum'у в прес-службі ВР.

Під час телефонної розмови, що відбулася в середу з ініціативи ПАРЄ сторони обговорили поточну ситуацію, яка склалася в Україні, особливу увагу приділивши подіям, що відбуваються зараз у Криму.

За словами Турчинова, нова влада продовжує вживати заходів для стабілізації ситуації в Україні. «Зокрема, - зазначив він, - зараз уже відновлена вся система виконавчої влади».

Щодо тієї складної ситуації, яка склалася в АР Крим, керівник парламенту назвав присутність збройних сил Російської Федерації на півострові «нічим невмотивованою агресією проти незалежної суверенної держави».

«Це тим більше викликає здивування у зв'язку з тим, що РФ разом із США і Британією виступає гарантом нашої територіальної цілісності, згідно з Меморандумом, підписаним у Будапешті в 1994 році», - сказав він, додавши, що ніяких пояснень - «моральних чи юридичних, незрозумілій поведінці РФ немає».

«Всі права громадян України, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, до якого етносу належать або в яку церкву ходять, захищені», - пояснив він.

Крім того, керівник парламенту повідомив, що особисто звернувся до міжнародних інституцій з проханням надіслати своїх спостерігачів, «які б змогли оцінити ситуацію на місці».

У свою чергу, Брассор підтвердила готовність «негайно направити експертів і спостерігачів в Україну».

«Ми вітаємо зміни, які відбуваються в Україні», - сказала вона, запевнивши співрозмовника, що ПАРЄ всіляко підтримає нову владу в її намірі захистити, зміцнити і реформувати країну.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 березня Рада Федерації ухвалила постанову про використання Збройних сил РФ на території України на підставі звернення президента РФ, виходячи з інтересів безпеки громадян, у тому числі російських, і військового контингенту Росії, що дислокується на території України.

4 березня Верховний головнокомандувач Збройних сил Російської Федерації, президент Росії Володимир Путін віддав наказ військам і з'єднанням, які брали участь у військових навчаннях, повертатися в місця постійної дислокації.

Того ж дня Путін заявив, що наразі немає необхідності введення російських військ в Україну.

При цьому з 27 лютого озброєні люди без розпізнавальних знаків блокують і захоплюють військові та державні об'єкти в Криму. Кримська влада визнала, що ці загарбники - російські військові.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

535