Незаконна зброя повинна бути якомога швидше вилучена у цивільного населення, і передана владі. Про це в коментарі Forum'у заявив голова підкомітету з питань виконання кримінальних покарань та організації й діяльності органів та установ виконання покарань Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат України від фракції «Свобода» Андрій Міщенко.

«Люди, виходячи на Майдан, не ставили вимоги, щоб суспільство було озброєним. Для того, щоб люди мали право на зброю, потрібно ухвалити закон, як зробила Прибалтика, Молдова та інші країни. Він передбачає, що людина має пройти навчання, що її зброя буде ідентифікована, кулі відстріляні і т.п. Якщо ж зброя потрапила незаконним способом, то, звичайно, вона повинна бути вилучена. Ніхто не повинен наражатися на небезпеку з боку озброєної людини», - заявив він.

Свободівець наголосив, що в Україні почастішали випадки розбоїв. «Почастішали випадки, коли люди під виглядом «Правого сектору», Самооборони, скоюють злочини. Просто на вулиці вийшов кримінал зі зброєю і робить свої чорні справи. Тому я підтримую такі заходи. Чи будуть вони ефективними?.. Я не міністр внутрішніх справ і не можу однозначно сказати, але вилучення зброї обов'язково має бути здійснене, притому якомога швидше. Тоді в суспільстві буде спокій, і люди зможуть почуватися в безпеці», - упевнений нардеп.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України з 4 по 21 березня проводить заходи щодо добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, у тому числі неправомірно вилучених у правоохоронців та спецслужб.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

736