Слідчий комітет Росії оголосив лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша у міжнародний розшук. Про це повідомляє прес-служба комітету.

«Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації винесено постанову про притягнення лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша як обвинуваченого у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205.2 КК РФ і ч. 2 ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної та екстремістської діяльності, вчинені з використанням засобів масової інформації)», - йдеться в повідомленні.

На думку слідства, у своїх виступах Ярош публічно закликає антиросійські сили до екстремістських дій і терору на території Росії.

Керівник управління комітента Володимир Маркін заявив, що згідно з нормами міжнародного права, а також російського законодавства до кримінальної відповідальності може бути притягнута будь-яка особа, яка скоює злочин, що становить небезпеку для російських громадян і зазіхає на конституційні основи нашої держави.

«Сьогодні Ярош оголошений в міжнародний розшук і найближчим часом слідство має намір клопотати про заочне обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Слідчим комітетом Російської Федерації буде вжито усіх вичерпних і законних заходів для затримання Яроша та притягнення його до кримінальної відповідальності за законами Російської Федерації», - зазначив він.

Раніше «Правий сектор» закликав народи Росії проводити масові акції протесту проти Президента Володимира Путіна. Про це йшлося у зверненні «Правого сектору» до народів Росії, розміщеному на сторінці об'єднання в соціальній мережі «Вконтакте».

У той же час, як повідомляє прес-служба «Правого сектору», 2 березня сторінка організації в соціальній мережі «Вконтакте» була зламана і на ній був розміщений текст заклику, нібито написаний Ярошем, до лідера незаконних збройних формувань на Північному Кавказі Доку Умарова. У цій заяві Ярош нібито попросив Умарова боротися проти Росії зі зброєю в руках.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

336