Секвестр держбюджету вдарить, насамперед, по простих українцях. Про це перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Владислав Лук'янов заявив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

Тому, за його словами, потрібно було би знайти чіткі соціальні компенсатори для малозахищених груп населення. «Подивимося, як це вийде у нового Кабміну. Хотілося б сподіватися на краще, але визначеності немає», - зазначив депутат.

Він додав, що в останні роки соціальні стандарти постійно підвищувалися, це вдавалося робити і без грошей МВФ. «Зараз же уряд готовий прийняти всі умови фонду. Не думаю, що це правильно навіть у сьогоднішній складній ситуації», - підкреслив він.

Парламентарій називає ухвалений держбюджет-2014 бюджетом розвитку, «але зрозуміло, що після всього, що сталося, про розвиток говорити важко. Ще у грудні-січні були реальні передумови для того, щоб за результатами року, який настав, ВВП України зріс на 2,5-3%. Тепер про це говорити не доводиться».

Нагадаємо, уряд має намір внести секвестр державного бюджету. Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з представниками бізнесу в понеділок, 3 березня.

«Уряд вноситиме секвестр бюджету. Попередній бюджет був ухвалений на нереальних макроекономічних показниках. Саме тому з представниками МВФ ми повинні відпрацювати макроекономічну картинку. Також він був сформований на нереальних доходах державного бюджету», - сказав він.

Яценюк додав, що за попередніми оцінками, може йтися про скорочення державного бюджету від 65 до 80 мільярдів гривень.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283